Tervetuloa kevätkokoukseen!

17.5.2021


Tervetuloa kevätkokoukseen!

MLL Pakilan paikallisyhdistyksen sääntömääräinen kevätkokous järjestetään tiistaina 25.5.2021 klo 18 alkaen Pakilan nuorisotalolla, Lepolantie 19. Kokous järjestetään koronarajoitusten mukaisesti ja suosittelemme etäosallistumista. Tietoja tästä tulee Facebookin-tapahtumasivulle lähempänä ajankohtaa.

Mukaan ovat tervetulleita kaikki, jotka ovat kiinnostuneet kuulemaan miten yhdistyksellä menee, tai vaikkapa osallistumaan sen toimintaan. Yhdistyksen kokous on avoin kaikille jäsenille ja jäsenyydestä kiinnostuneille (joskin ilman puheoikeutta).

---

Tervetuloa kevätkokoukseen!

Kevätkokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen mukaan kevätkokoukselle kuuluvat asiat kuten esitetään yhdistyksen toimintakertomus ja tilinpäätös vuodelta 2020, sekä päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja hallituksen tili- ja vastuuvapaudesta vuodelta 2020.

Keväkokouksen asialista

1. Kokouksen avaus

2. Läsnäolijoiden toteaminen

3. Kokouksen puheenjohtajan valinta

4. Kokouksen sihteerin valinta

5. Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus

6. Pöytäkirjan tarkastajien (2) ja ääntenlaskijoiden valinta (2)

7. Kokouksen työjärjestyksen hyväksyminen

8. Toimintakertomus

9. Tilinpäätös ja toiminnantarkastajien lausunto

10. Tilinpäätöksen vahvistaminen ja vastuuvapauden myöntäminen

11. Edustajien valinta liiton ja piirin kokouksiin

12. Muut asiat

13. Kokouksen päättäminen