Yhdistyksen hallitukseen seitsemän uutta jäsentä

12.6.2023

Kesä on täällä ja MLL Pakilan hallitus jättäytyy kesälomalle, mutta ennen sitä haluamme jakaa ilouutisen: keväällä postaamamme hätähuudot saivat vastakaikua ja saimme useita yhteenottoja yhdistyksen tulevaisuudesta huolestuneilta ihmisiltä. Suuret kiitokset kaikille! Lisäksi muskarimme kevätjuhlassa kerroimme avoimesti huolestamme muskarien jatkon suhteen ja kun kevätkokous viimein koitti, saimme joukkoomme peräti seitsemän uutta hallituksen jäsentä! Tervetuloa mukaan Tiia, Anna, Kristiina, Valpuri, Hanna, Pirjo ja Kristiina! Uusi hallitus kokousti jo 5.6. mutta unohdimme ottaa kuvan. Mutta nyt voimme hyvillä mielin viettää kesää ja ottaa ansaitun lepotauon ja palata syksyllä uusin voimin. Uusien hallituslaisten lisäksi saimme vielä innokkaita apukäsiä, tervetuloa talkoojengiin Heini ja Pirjo! 

Muskaritkin jatkuvat taas syksyllä ja paikat tulevat yleiseen myyntiin 20.6.

Aurinkoista kesää toivottaen,

MLL Pakilan hallitus