Yhdistyksen sääntömääräinen kevätkokous tiistaina 23.5.2023

15.5.2023

Tervetuloa kevätkokoukseen!

MLL Pakilan paikallisyhdistyksen sääntömääräinen kevätkokous järjestetään tiistaina 23.5.2023 klo 18 alkaen Pakilan NMKY:n tiloissa, osoitteessa Palosuontie 4B. Kokoukseen on mahdollista osallistua myös Teamsin välityksellä. Tietoja tästä tulee Facebookin-tapahtumasivulle lähempänä ajankohtaa.

Mukaan ovat tervetulleita kaikki, jotka ovat kiinnostuneet kuulemaan miten yhdistyksellä menee, tai vaikkapa osallistumaan sen toimintaan. Yhdistyksen kokous on avoin kaikille jäsenille ja jäsenyydestä kiinnostuneille (joskin ilman puheoikeutta).

Kevätkokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen mukaan kevätkokoukselle kuuluvat asiat kuten esitetään yhdistyksen toimintakertomus ja tilinpäätös vuodelta 2022, sekä päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja hallituksen tili- ja vastuuvapaudesta vuodelta 2022.

Tervetuloa kahvittelemaan ja juttelemaan kanssamme kokouksen yhteydessä. Ja muistathan, että lapset ovat aina tervetulleita kokouksiimme!Keväkokouksen asialista

1. Kokouksen avaus

2. Läsnäolijoiden toteaminen

3. Kokouksen puheenjohtajan valinta

4. Kokouksen sihteerin valinta

5. Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus

6. Pöytäkirjan tarkastajien (2) ja ääntenlaskijoiden valinta (2)

7. Kokouksen työjärjestyksen hyväksyminen

8. Toimintakertomus

9. Tilinpäätös ja toiminnantarkastajien lausunto

10. Tilinpäätöksen vahvistaminen ja vastuuvapauden myöntäminen

11. Hallituksen täydentäminen uusilla jäsenillä

12. Edustajien valinta liiton ja piirin kokouksiin

13. Muut asiat

14. Kokouksen päättäminen