Yhdistyksen sääntömääräinen kevätkokous 12.5.2022

5.5.2022

Tervetuloa kevätkokoukseen!

MLL Pakilan paikallisyhdistyksen sääntömääräinen kevätkokous järjestetään torstaina 12.5.2022 klo 18 alkaen Pakilan NMKY:n tiloissa, osoitteessa Palosuontie 4B. Kokoukseen on mahdollista osallistua myös Teamsin välityksellä. Tietoja tästä tulee Facebookin-tapahtumasivulle lähempänä ajankohtaa.

Mukaan ovat tervetulleita kaikki, jotka ovat kiinnostuneet kuulemaan miten yhdistyksellä menee, tai vaikkapa osallistumaan sen toimintaan. Yhdistyksen kokous on avoin kaikille jäsenille ja jäsenyydestä kiinnostuneille (joskin ilman puheoikeutta).

Kevätkokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen mukaan kevätkokoukselle kuuluvat asiat kuten esitetään yhdistyksen toimintakertomus ja tilinpäätös vuodelta 2021, sekä päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja hallituksen tili- ja vastuuvapaudesta vuodelta 2021.


⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Keväkokouksen asialista

1. Kokouksen avaus

2. Läsnäolijoiden toteaminen

3. Kokouksen puheenjohtajan valinta

4. Kokouksen sihteerin valinta

5. Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus

6. Pöytäkirjan tarkastajien (2) ja ääntenlaskijoiden valinta (2)

7. Kokouksen työjärjestyksen hyväksyminen

8. Toimintakertomus

9. Tilinpäätös ja toiminnantarkastajien lausunto

10. Tilinpäätöksen vahvistaminen ja vastuuvapauden myöntäminen

11. Edustajien valinta liiton ja piirin kokouksiin

12. Muut asiat

Hallituksen täydentäminen uusilla jäsenillä

13. Kokouksen päättäminen